Dags för digitala gymnasiemässan

Gymnasievalet / 17 november 2021

Utsidan Mässan 2022

Välkommen till den digitala gymnasiemässan 25–27 november!

Gymnasiemässan är en mötesplats fylld av inspiration, goda råd och upptäckter för dig som ska göra ditt gymnasieval.

Gymnasiemässan digital är öppen dygnet runt under de tre dagarna men endast bemannade av representanter från skolorna, Gymnasieantagningen Storsthlm samt studie- och yrkesvägledare under dessa öppettider:

Öppettider och bemanning av chatt och videosamtal
08:30-17:00 Torsdag 25 november | 08:30-17:00 Fredag 26 november | 09:00-16:00 Lördag 27 november

Varmt välkomna att chatta med oss handläggare samt studie- och yrkesvägledare på Gymnasieantagningen under våra öppettider ovan! Du hittar oss i hallen som heter Informationshallen tillsammans med SYV-montern. 

Du kan läsa mer om mässan på Gymnasiemässans egna webbplats.

Kategorier: Elev, Gymnasievalet
Visa cookie-information