warning image

Den 16/4 öppnar ansökningswebben. Tänk på att första dygnet kan det vara hög belastning och svårt att logga in, prova igen lite senare under dagen den 16/4 eller dagen efter.

Behöver jag stänga ansökan?

Ansökan / 14 februari 2024

Headway 5Qgiuubxkwm Unsplash

Du behöver varken bekräfta, öppna eller stänga din ansökan eller skicka in den till Gymnasieantagningen. Din ansökan sparas hela tiden automatiskt i Indra. Men du kan om du vill använda funktionen "Stäng ansökan för ändringar" efter att du är klar med din ansökan. Du kan stänga och öppna ansökan under hela perioden som ansökningswebben är öppen. Det är en trygghet för dig att veta att när du stänger ansökan så är du klar med din ansökan. Du kan stänga och öppna din ansökan så ofta du vill och funktionen är bara till för dig.

Kategorier: Elev, Ansökan
Visa cookie-information