warning image

Vi har just nu tekniska problem med funktionen att svara på ansökningswebben. Mejla oss om du inte vill stå kvar som reserv eller om du av någon orsak vill avstå ett antaget val. Sista svarsdag är den 14/8.

Lösenordsbreven är på väg

Ansökan / 14 januari 2022

Rectangle 75

Lösenordsbreven är skickade från Gymnasieantagningen till PostNord.

Beroende på postgång och utdelningstider så kommer eleverna ha sitt lösenordsbrev i brevlådan måndag den 17 januari eller tisdag den 18 januari.

Från och med den 18 januari kan du som personal skriva ut lösenordsbrevet åt eleven i Indra. Det gör du genom att gå till elevens elevkort och klicka på "Elevfunktioner" och välj sedan "Skriv ut lösenordsbrev".

Har du några frågor så kan du mejla oss på gymnasieantagningen@storsthlm.se

Kategorier: Personal, Ansökan
Visa cookie-information